Uczennice klasy 7b nagrodzone w konkursie "Legendy Błękitnej Krainy".

• 2021-01-05 22:31:18

Uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. Róży Metz-Szymikowskiej wzięły udział w XIV Otwartym Konkursie Literackim „Legendy Błękitnej Krainy” zorganizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska – Łeba przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku oraz Starostwem Powiatowym w Lęborku.

Uczennice klasy 7b nagrodzone w konkursie

Konkurs odbył się w lutym. Jednak w związku z pandemią i obostrzeniami rozstrzygnięcie było przesuwane i nastąpiło dopiero w grudniu. Tradycyjna uroczystość podsumowująca konkurs nie została przeprowadzona. Laureaci poszczególne zestawy nagród odebrali indywidualnie. Na konkurs wpłynęło łącznie 36 prac z 10 jednostek oświatowych powiatu lęborskiego i wejherowskiego. Na osiem wysłanych prac z naszej szkoły trzy zdobyły uznanie jury.

Kornelia Krefta (klasa 7b), autorka legendy „O rybaku i syrenie”, zajęła II miejsce.

Wyróżnione zostały:Alicja Zinkel (7b) za legendę „O Annie, która dostała Lębork” i Zuzanna Szczypior (7b) za utwór „Bursztynowe serce”.

Z pracami uczennic można zapoznać się na stronie:

Gratulujemy i liczymy na sukcesy w kolejnej edycji.